Hospodaření


Toto je hrací karta ze hry CashFlow od společnosti RichDad, kterou založil a vlastní Robert Kiyosaki. Většina lidí z oblasti network marketingu a různých MLM společností toto jméno dobře znají. Sám jsem si před několika lety tuto hru koupil a hrával jsem ji opravdu často. Cílem této hry je naučit se hospodařit s penězi, snižovat náklady, navyšovat svůj pasivní příjem a ve výsledku stát se nezávislý. Jenže v životě to funguje trochu jinak.

Koncem roku 2015 jsem zažil velký propad ve financích způsobený náhlou změnou oboru podnikání. Snížením příjmů v průběhu těchto tří měsíců ale ukázalo, že moje náklady jsou několik násobně vyšší než příjem v tomto období. Hledal jsem rychlé řešení jak z této situace ven. Na straně jedné navýšit příjem tím, že vezmu co možná nejlepší nabídku na spolupráci, na straně druhé snižovat náklady. Po pečlivé analýze moje náklady činili více než sedmdesát tisíc měsíčně včetně cigaret, jídla, peněz na zábavu, prostě včetně všeho. Myšlenka, že tuto částku musím vydělat, abych byl na nule, byla deprimující. Uvědomoval jsem si, že pokud optimalizuji svoje náklady na polovinu, bude se mi dýchat líp, nebudu mít takový stres a vše půjde snáz. Tak jsem se pustil do práce. Hledal jsem partnera, který by mi pomohl tuto situaci vyřešit. Narazil jsem na problém. Ani Čechách, ani na Slovensku neexistuje společnost, služba, servis, nikdo, kdo by dokázal konzultovat finance komplexně. Bohu dík. Udělám to sám. Rozhodl jsem se a stanovil jsem si cílovou částku.

Vypracoval jsem systém, který mi pomáhá hlídat veškeré informace o mém finančním stavu. Detaily smluv, detaily podmínek a cen a to nejen aktuální stav, ale zaznamenává celý vývoj příjmů i výdajů a pomáhá také tvořit vlastní rezervu pro nečekané situace a kapitál pro pasivní příjem.

Tento systém chci s Vámi sdílet. V současné chvíli se ještě ladí a finalizuje. Dostává se do formy. Ale už brzy nastane správný čas a projekt uvidí světlo světa a začne vytvářet lepší svět tím, že pomůže ostatním.