Hospodaření


To, co vidíte vlevo je hrací karta ze hry CashFlow od společnosti RichDad, kterou založil a vlastní Robert Kiyosaki. Většina lidí z oblasti network marketingu a různých MLM společností toto jméno dobře znají. Sám jsem si před několika lety tuto hru koupil a hrával jsem ji opravdu často. Cílem této hry je naučit se hospodařit s penězi, snižovat náklady, navyšovat svůj pasivní příjem a ve výsledku stát se nezávislý. Jenže v životě to funguje trochu jinak. Je to mnohem náročnější. Chce to vytrvalost a nikdo Vám v tom nepomůže. Projekt (s pracovním názvem) „Mentor“ je inspirován právě touto hrou.

Koncem roku 2015 jsem zažil velký propad ve financích způsobený náhlou změnou oboru podnikání. Snížením příjmů v průběhu těchto tří měsíců ale ukázalo, že moje náklady jsou o mnoho vyšší než příjem v tomto období. Hledal jsem rychlé řešení, jak z této situace ven. Na straně jedné navýšit příjem tím, že vezmu co možná nejlepší nabídku na spolupráci, na straně druhé snižovat náklady. Po pečlivé analýze moje náklady činili více než 70.000,- Kč měsíčně včetně cigaret, jídla, peněz na zábavu, prostě včetně všeho. Myšlenka, že tuto částku musím vydělat, abych byl na nule, byla deprimující. Uvědomoval jsem si, že pokud optimalizuji svoje náklady na polovinu, bude se mi dýchat líp, nebudu mít takový stres a vše půjde snáz. Tak jsem se pustil do práce.

Hledal jsem partnera, který by mi pomohl tuto situaci vyřešit. Narazil jsem na problém. Ani v Čechách, ani na Slovensku neexistuje společnost, služba, servis, nikdo, kdo by dokázal konzultovat finance komplexně. Bohu díky! Udělám to sám. Rozhodl jsem se, stanovil jsem si cílovou částku a začal pracovat na výsledku.

Vypracoval jsem systém, který mi pomáhá hlídat veškeré informace o mém finančním stavu. Detaily smluv, detaily podmínek a cen, nejen aktuální stav, ale zaznamenává celý vývoj příjmů i výdajů a pomáhá také tvořit vlastní rezervu pro nečekané situace a také kapitál pro pasivní příjem.

Tento systém chci s Vámi sdílet. V současné chvíli se ještě ladí a finalizuje jeho konečný vzhled. Dostává se do formy. Ale už brzy nastane správný čas, kdy „Mentor“ spatří světlo světa a začne vytvářet lepší svět tím, že pomůže ostatním.

Hrajete se občas na detektiva a ptáte se každý měsíc, kam se poděli peníze, které Vám přišli teprve před týdnem? Nezoufejte! Myslíme na Vás a proto máme přichystaný skvělý nástroj, s kterým se stanete pánem svých financí.

Vyplňte svůj email a zašleme Vám řešení obratem.