Jaké budete mít výsledky v roce 2014?


Nový rok, nové možnosti, nové příležitosti, nové předsevzetí… Už víte, co chcete tenhle rok změnit? Nebo pořád přešlapujete na jednom místě a vzdáváte to předem, protože se Vám změna k lepšímu nedaří rok co rok?

Vezměte si pero a papír, najděte si klidné místo a zkuste se na chvilku zamyslet. Zeptejte se sami sebe: “S čím nejsem spokojený? Co chci na sobě změnit?” Nezapomeňte také ke všem bodům připsat PROČ chcete změnu a jaký bude výsledek, když se Vám to podaří. To Vám dodá motivaci a výdrž.
Dává Vám to po tuhle část smysl? Pokud ne, přečtěte si to ještě jednou pořádně. Lidé ve většině případu umí říct, co chtějí změnit. Někteří vědí také i proč to chtějí změnit. Ale ne všichni vědí JAK.

ZLOZVYKY (špatné návyky, které Vás brzdí)
Provází nás od narození a často si je ani neuvědomujeme. “Učíme” se je od rodiny, od přátel, od známých, od okolí… Chtěli bychom se jich navždy zbavit, ale často nevíme jak a chybí nám pevná vůle, protože nevíme přesně proč.

Jaké jsou nejčastější zlozvyky?

-kousání nehtů, tužek …
-kouření, alkohol
-přejídání se nebo nepravidelné stravování se
-pohrávání se s vlasy
-různé tiky, kývání hlavou, rameny
-neustálé žvýkaní žvýkaček

Našli bychom jich mnohem více a každý je máme

Jiné typy zlozvyku neboli zlých návyku:

– jak se cítíte, když dostanete výplatu? Přistihli jste se jak myslíte na prvním místě na dluhy, složenky a všechno, co musíte zaplatit? Špatný návyk!
– jak se cítíte, když máte oslovit cizího člověka? Oslovit neznámou ženu, muže..? Napětí? Tréma? Taky špatný návyk!
– jak se cítíte, když … doplňte si sami co Vás brzdí na Vaší cestě k úspěchu…

Návyk může vzniknout jen tehdy, když víme “co udělat”, “proč to udělat” a  “víme jak to udělat”. Už stačí jenom jedno. CHTÍT TO UDĚLAT!

Jedna z teorií učí, abychom neodstraňovali návyk, ale abychom ho zaměnili za něco, co chceme.
Například:
Chci přestat kouřit! Fajn. A chci začít zdravě žít! Supr. Tak, když budu mít chuť na cigáro, udělám deset kliků a deset brušáků. “To je pak sranda, když Vás to chytí zrovna v Tescu na nákupu… 🙂 ” Příkladů a možností je spousta..

Ale nejdetailnější a nejjednodušší postup, úžasné triky a návody, jak ovládnout samého sebe, aby za mě už víc nerozhodoval “autopilot” jsem objevil v kurzu, kterého autorem je Pavel Říha – Škola návyků. Všímejte si svůj první dojem. Pavel udělal spoustu práce a ne jenom na sobě, když nakonec připravil tenhle projekt, který je i pro Vás a pro všechny, kteří chtějí pozitivní změnu do života.

Jak a s čím může pomoci konkrétně Vám? Podívejte se na video a seznamte se s Pavlem Říhou.

unnamed

 

comment-napistemisvepribehypostrehyakomentare-shadow

Facebook Comments

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *