Jaký chci výsledek? Rozdíl mezi cílem a snem 1


Jak moc je pro tebe důležitý sen, cíl – cliché?

Nejlepší příklad je architektura. Než uděláte první výkop pro základy Vašeho domu. Už dávno před tím je dané jak bude Váš dům vypadat. Kde přesně bude stát, jak budou uspořádané pokoje a také kompletně celá dispozice domu. Ideálně, když už máte také vybranou kuchyň, koupelnu, barvy zdí…

navazuje na předešlý článek Kompas, který Vám udává směr

Zkuste se vcítit do děje:

Návrh interiéru je hotov dávno před tím, než uděláte základy a začnete budovat. Jeden chybný výpočet ve výkresu a stavba Vás vyjde mnohem dráž.

Představte si cokoliv. Všechno vniká dva-krát! První je myšlenka nebo-li projekt. Pak až začíná fyzická realizace.

Podobně je to i u našich snů a cílů. Ještě, než se k tomu dostanu, zkuste se zamyslet: „Jaký je rozdíl mezi snem a cílem?“ Návrh Vašeho domu na papíře je sen. Když tomu dáte termíny, začátek stavby, dodavatele a dokončení celé stavby, je to cíl. Cíl má přesně stanovené termíny a kroky potřebné k realizaci.

Zaměřím se na osobnostní cíle. Je zřejmé, že na začátku je vždy myšlenka. Ta může být z naší hlavy, ale také ovlivněna okolím. Znáte to: „Z tebe bude doktor!“, „Půjdeš na vysokou!“, „Vždy chodíš pozdě!“ apod. Jenže, to kým chci být a jaký chci být je jenom moje volba. Pokud si uvědomuji sám sebe a svůj potenciál, vím, že dokážu dosáhnout požadované změny.

Naše mysl funguje více na emocích než na logice. Proto pro náš mozek jsou slova vděčnost, vstřícnost, upřímnost, empatie… jako cizí jazyk. Umíme si představit, co to asi znamená, ale nic konkrétně nám to neříká. Osobní poslání – cvičení z předešlého článku ZDE -, když jste si tam napsali například, že Vaši rodiče jsou hrdí na Vás, protože jste byl vždy upřímný, popište trochu víc do detailu a vždy pozitivně. Třeba takto: Upřímnost – Vždy říkám pravdu, protože jakákoliv pravda je vždy lepší, než ta nejsladší lež. Empatie – Snažím se pochopit druhé, až pak budu pochopen já. Vděčnost – Každé ráno si připomenu, za co jsem vděčný a každý večer najdu minimálně tři pozitiva z daného dne, za co jsem vděčný…

Když se zaměříme na věci, které dokážeme ovlivnit – samého sebe nebo události a situace na které máme vliv, dodá nám to víc sebejistoty. Když se naopak, zaměříme na věci, které jsou mimo náš dosah, budeme cítit jenom flustraci a pocit, že nemůžeme nic udělat. Bavit se u piva o světovém míru, politice, globálních problémech apod. je jenom ztráta cenného času.

Najděte na sobě něco, s čím nejste úplně spokojeni, napište si to na papír a na druhou stranu napište postup, jak to změníte, co proto uděláte. Je klíčové, aby jste začali ještě dnes!

 Věřím ve Vás. Věří ve Vás celý náš tým „BE PART OF THE BETTER WORLD“!

comment-napistemisvepribehypostrehyakomentare-shadow

Facebook Comments

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jedno zamyšlení nad “Jaký chci výsledek? Rozdíl mezi cílem a snem