Od cíle Vás dělí jenom jedno! Akce


Všichni čerpáme ze stejné banky 86.400 € denně.

                Začátkem dne se nám všem otevírá bankové konto s částkou 86.400€. Můžete z něho čerpat kolik chcete. Na konci dne se tohle konto vynuluje a od nového dne Vám opět naběhne částka 86.400€. Co uděláte?

navazuje na předešlý článek Jaký chci výsledek? Rozdíl mezi cílem a snem

Zkuste se vcítit do děje:

Necháte konto každý den vynulovat anebo vyberete všechno, co jde? Asi už tušíte o čem mluvím. Naše konto je čas. Máme přesně 86.400 vteřin denně a je jenom na nás jak je využijeme. Co uděláme dnes pro lepší zítra? Když si řeknu: „zítra to udělám“ nebo „zítra bude líp“ nebo „od zítra nebudu kouřit“… Cokoliv… „Zítra“ je mystérie – neexistuje. Vždy to bude „zítra“, proto když něco chci udělat, tak začnu už dnes.

                 Rozdělme si naše aktivity do čtyř skupin pomocí kvadrantů I až IV.

 Kvadrant I – Jsou to situace, které na Nás vyvíjejí nátlak. Křičí: „Tady jsem! Vyřeš mě!“. Jsou to krizové situace, které vyvolávají stres.

Kvadrant II – Činnosti, které nám pomohou předejít krizovým situacím a vytvářejí stabilitu.

Kvadrant III – To jsou zase situace, které nejsou důležité přímo pro nás, ale mohou být důležité třeba pro naše blízké.

Kvadrant IV – Aktivity, které nás doslova kradou Náš čas – „hekujou“ Naše časové konto.

Odhalení tajemství k úspěchu a stabilitě

               Klíčem je aktivita v Kvadrante číslo II. Patří tam úkoly, které zlepší Naše vztahy, navýší příjem, které Nám vytvoří „lepší zítra“. Vyberte si nějakou Vaší roli (otec, syn, podnikatel, student…). Otázka: „Která činnost, kterou by jste dělali svědomitě a pravidelně by Vám přinesla pozitivní změny ve Vašem rodinném nebo profesním živote?“. Když se soustředíme na tyhle úkoly a činnosti, naše efektivita se výrazně zvyšuje. Působíme totiž v naší sféře vlivu. Výsledkem aktivity v Kvadrantu II je rovnováha, disciplína, kontrola a předcházení různým krizovým situacím.

YES  versus NO

                 Když říkáme NE Kvadrantu III a IV, říkáme ANO Kvadrantu II a naší budoucnosti. Volný čas. Je důležitý? Ano. Je naléhavý? Ne. Kvadrant II. Pět hodin v hospodě a rozebírání politiky. Důležité? Ne. Naléhavé? Ne. Kvadrant IV – ztráta času. Kvadrant IV je zloděj času a energie. Nepřinese nám nikdy nic pozitivního, spíše nás „zacykluje“ do koloběhu dění, které stejně nejsme schopni ovlivnit.

Co můžete udělat ještě dnes pro sebe a svou budoucnost?

 

Be part of the better world!

Facebook Comments

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *