Podstatnou část svého života trávíme v práci. Proto Vaše zaměstnání by mělo zabezpečit dostatečný příjem, který by měl převyšovat Vaše náklady. Spousta lidí ze zaměřuje pouze na eliminování nákladů a tak šetří každou korunu a nedovolí si víc utrácet. Jenomže každá mince má dvě strany. Každý podnikatel a každá firma uvažuje obojím způsobem. Snižují náklady, ale zároveň hledají způsoby jak navýšit příjmy. Vaše bohatství se totiž neměří cifrou, kterou vyděláváte. Vaše bohatství se měří rozdílem mezi příjmy a výdaji, tzv.CASHFLOW. A tímto jsem si prošel na vlastní kůži. Čím víc jsem vydělával, tím víc jsem utrácel. Vydělával jsem tedy, abych utrácel. Ale tento model je sebedestruktivní. Za 7 let svého produktivního života jsem nenašetřil ani korunu navíc. Přitom jsem měl mnoho načteno, mnoho jsem slyšel, možná až moc.

Jako svou nejlepší investici pokládám přes 2.000,- Kč, za které jsem si zakoupil deskovou hru od R.T.Kiyosaki-ho zvanou CashFlow 101. Během prvního měsíce jsem si ji zahrál minimálně 20-krát. Pak jsem konečně začal rozumět, jak fungují peníze. Že Vaše rodina je Váš business. Jak investuje Vaše rodina, co nakupuje, jak šetří a kde všude vydělává.

Proto aktuálně vyvíjíme webovou aplikaci – službu, která Vám pomůže zorientovat se ve vlastních financích, mít vše na jednom místě a také proaktivně nabízet řešení situací. Do té doby, než uvidí tento produkt světlo světa, máme tady pro Vás ochutnávku formou BLOG-u. Články jsou rozděleny do kategorií, takže se rychle orientujete a rychle dohledáte téma, které Vás zajímá.

Váš příjem by se měl skládat hned z několika částí a aktivit. Hlavní příjem a paralelně s ním vedlejší příjem. Buď to brigáda a nebo vedlejší podnikatelská činnost formou OSVČ. Zabezpečení do budoucna a tvoření rezerv například pomocí investic do podílových fondů, spořící účet, akce firem na akciovém trhu nebo jeden z mnoha dalších způsobů a finančních produktů. Vše potřebné najdete na blogu v části „příjmy“./p>