Hodnotný cíl silnější než miliony snů
Člověk, když se narodí má sny. Pro dítě nic není nemožné. Vidím to, když sleduji moje nejmladší bráchy, jak se hrají na různý super hrdiny. Nezáleží na faktech, ale na emocích. Problém nastává, když dospíváme. Lidi častokrát zůstanou jenom u snění místo toho, aby sen proměnili ve skutečnost. Přijde jim to nereální. A to je problém..! Tam jsou lidi, kteří hledají “jakoukoliv práci”, hledají “něco”… Nefunguje to! Proč?

Změnilo mě to

Bylo to ještě nedávno, když jsem hledal práci. Mnozí z Vás to znají, pro mnoho z Vás je to běh na dlouhou trať. Ale co když ne? Když Vám řeknu, že cokoliv co chcete si můžete splnit, cítíte alespoň nějakou naději? Měli by jste, protože Vy nato máte!

Vystudoval jsem průmyslovku, ale není to obor, kde bych si obzvláště věřil. Několik let po ukončení střední jsem začal hledat práci. Zaslal jsem snad stovky životopisů, které jsem několik krát upravoval a stovky motivačních dopisů. Malé procento odpovědí a několik pohovorů. Obrovská frustrace a deprese. Ptal jsem se sám sebe: opravdu tudy cesta nevede a opravdu nemám být čím prospěšný? Přestěhoval jsem se k tátovi. Ten mi dal do ruky otevřenou knihu a to co jsem si přečetl posunulo mé myšlení.

Co bych udělal, kdybych měl milion dolarů.

Tento příběh potvrzuje staré přísloví, že “když se chce, všechno jde“. Vyprávěl mi ho pedagog a duchovní Frank W.Gunsaulus, který svou kazatelskou kariéru začal ve skladištích na jihu Chicaga.

Ještě když dr.Gunsaulus studoval, všiml si ve vzdělávacím systému mnoha vad, o nichž se domníval, že by se mohl napravit, pokud by stál v čele vysoké školy. Jeho nejhlubší touhou bylo stát se ředitelem vzdělávací instituce, kde by se mladí lidé učili “na základě praxe”.

Rozhodl se založit novou školu, v níž by mohl uskutečňovat své nápady, aniž by mu bránily ortodoxní vzdělávací metody. Ke zhmotnění svého nápadu však potřeboval milion dolarů! Jenže kde se k tak obrovské sumě peněz dostat? To byla otázka, která pohlcovala většinu jeho myšlenek.

Každou noc s touto myšlenkou uléhal a každé ráno se s ní probouzel. Nosil jí všude s sebou. Převracel ji v hlavě odshora dolů a zdola nahoru, dokud se nestala jeho obrovskou posedlostí. Milion dolarů je hodně peněz. To mu bylo jasné, ale rovněž mu bylo jasné, že jediným omezením je to, které si vytvoří ve své vlastní mysli.

Jelikož dr.Gunsaulus byl filozofem i kazatelem, dobře chápal – jako všichni, kdo v životě uspějí – , že člověk musí začínat konkrétním záměrem. Dobře také věděl, že konkrétní záměr se dá do pohybu, ožije a získá na síle, opírá-li se o spalující touhu, která záměr přemění v jeho materiální ekvivalent.

Všechny tyhle velké pravdy si dobře uvědomoval, přesto mu pořád nebylo jasné, kde potřebný milion dolarů vzít. Běžný člověk by to vzdal, nechal by to být a řekl by si: “Mám sice dobrý nápad, jenže s ním nehnu, protože se mi nikdy nepodaří opatřit si milion dolarů”. Přesně tohle by si řekla většina lidí, nikoli však dr.Gunsaulus. To co si řekl a co udělal, je tak důležité, že ho nyní nechám promluvit jeho vlastními slovy.

“Jedno sobotní odpoledne takhle sedím ve svém pokoji a přemýšlím o způsobech a prostředcích, jak získat potřebný kapitál k provedení svých plánů. Už o tom takhle dumám skoro dva roky, jenže se děje leda to, že se mi hlavou honí myšlenky.”

Nastal čas začít jednat!

Rozhodl jsem se, tenkrát a tam, že do týdne ten milion dolarů seženu. Jak? S tím jsem si nelámal hlavu. Nejdůležitější na všem bylo mé rozhodnutí sehnat onu částku během určité a jasně vymezené doby. Jakmile jsem k tomuto rozhodnuté dospěl, dostavil se prazvláštní pocit jistoty, jaký jsem do té chvále nezažil. Jako by něco uvnitř mého těla říkalo: “Proč ses takhle nerozhodl už dávno? Ty peníze na tebe celou dobu čekaly!

Najednou se věci začaly odehrávat v rychlém sledu. Zavolal jsem do redakce jedněch novin a oznámil jim, že nazítří ráno budu mít kázání na téma “Co bych udělal, kdybych měl milion dolarů”.

Okamžitě jsem si začal kázání připravovat. Musím se otevřeně přiznat, že to vůbec nebylo obtížné, protože jsem si ho vlastně připravoval už téměř dva roky. Jeho podstata byla součástí mých myšlenek.

Kázání jsem dopsal dlouho před půlnocí. šel jsem si lehnout a spal jsem s pocitem sebejistoty, neboť jsem se již viděl, jak ten milion dolarů držím v ruce.

Nazítří jsem vstal brzy, šel do koupelny, kázání si přečetl, poklekl a pomodlil se, aby mne zaslechl někdo, kdo by mi ty peníze dal.

Během modlení jsem znovu ucítil onu prazvláštní jistotu, že ty peníze přijdou. Celý vzrušený jsem odešel, aniž bych si své kázání vzal s sebou, a všiml jsem si toho teprve tehdy, kdy už jsem stál na kazatelně a chtěl začít číst.

Pro své poznámky už jsem se nemohl vrátit; ale v podstatě to bylo požehnání. Všechen potřebný materiál mi nakonec dodalo mé podvědomá. Když jsem začal kázat, zavřel jsem oči a z celého srdce i duše jsem hovořil o svých snech. Nepromlouval jsem jen ke shromážděným, ale měl jsem pocit, že promlouvám i k Bohu. Rozprávěl jsem o tom, co bych udělal s milionem dolarů, kdybych ho měl. Popisoval jsem dlouho připravovaná plán, že bych vybudoval velkou vzdělávací instituci, kde se mladí lidé budou učit praktickým věcem a zároveň budou rozvíjet svého ducha.

Když jsem skončil, nějaký muž pomalu vstal ze své lavice a šel ke kazatelně. Říkal jsem si, co má asi za lubem. Napřáhl ke mně ruku a prohlásil: “Reverende, vaše kázání se mi líbilo. Věřím, že dokážete vše, co byste chtěl dokázat, kdybyste měl milion dolarů. Na důkaz toho, že věřím vám i vašemu kázání : přijďte za mnou zítra do kanceláře a já vám ten milion dolarů dám. Jmenuji se Phillip D.Armour,””

-Takhle vznikla Armour Institute of Technology (dnes Illinois Institute of Technology)

Přestal jsem hledat a zasílat stovky životopisů. Za prvé jsem si uvědomil co hledám a rozhodl jsem se. Upravil jsem k dokonalosti svůj životopis, vytvořil jsem motivační prezentaci a zaslal na všechny partnerské pobočky jedné společnosti. Další můj krok byl, tisk životopisu v několika kopiích a na strategické pobočky se ukázat i osobně. Průběh byl rychlý a skvělý!

Věděl jsem přesně co chci dělat!

Dnes už u té společnosti pracuji a práce pro ně, mě baví! Splynul jsem se svým snem a přenesl jsem ho do reality. Bylo to možné jenom díky emocím. Díky tomu, že jsem to opravdu celým srdcem chtěl!

Takže krok č.1 – Definujte si PŘESNĚ A DETAILNĚ co chcete!

-pokračování v dalším článku…

comment-napistemisvepribehypostrehyakomentare-shadow

Be part of the Better World

Facebook Comments

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *